نتایج جستجو برای عبارت :

یا رحمن

دانلود آهنگ وای از دست آدما چه بی رحمن بگو چرا، دانلود اهنگ زخمیه بال و پرم از توام خسته ترم غریبم
Ahang vay az daste adama che bi rahman bego chera
وای از دست آدما چه بی رحمن بگو چرا | زخمیه بال و پرم از توام خسته ترم غریبم | دانلود اهنگ
وای از دست آدما چه بی رحمن بگو چرا
شکسته بی تو قایقم چرا نمیکنی نگام
زخمیه بال و پرم از توام خسته ترم غریبم
خدا یه کاری بکن بال پرنده نشکنه
بیا یه کاری بکن قایق من بی مقصده
بی مرامن آدما دور میشن ازت چرا
نمیدونم نمیدونم
لینک دانلود آه
گناه برای روان مانند سم برای بدن است، و سم را هر چه سریع تر پادزهر داده شود اثرش ساده تر زایل می شود و اگر بماند همه بدن را هلاک می گرداند.
بلی گناه، ترک اطاعت رحمن و نمایش اطاعت از شیطان است، در هر واجبی، خداوند رحمن امری دارد و ابلیس از آن نهی می نماید
ادامه مطلب
یک آیه از سوره رحمن با صدای استاد عبدالباسط که بخشی از تلاوت مشهور قمر-رحمن-نبا-تکویر-ضحی-شرح-فاتحه-بقره هست که در سوریه اجرا شده. سابقا همه این رو جز تلاوتهای مسجد اموی دمشق سال 58 میشناختن ولی بعدا مشخص شد که مربوط به مسجد جامع حلب بوده و احتمال زیاد قبل از تلاوت مشهور مریم بود که میشه سالهای 55 تا 57. چیزی که خیلی ها در جریانش نیستند اما نوع بحثهایی که در منتدیات اول سر این مدل اختلاف نظرها بود برای من جالب بود.... تلاوتی ماندگار برای همیشه تاریخ
فیلم رحمان 1400 درواقع محصول منوچهرهادی نیست محصول برخورد سیب‌زمینی‌وار ماست. یک گناه در سه جا، سه عقاب متفاوت داره.
کسی که در خانه گناه می‌کنه ضررش به خودش می‌رسه. 
کسی که در جامعه و خیابان گناه می‌کنه گناهش بیشتره. چون بقیه می‌بینند قبح گناه ریخته می‌شه  یا ممکنه تکرار کنند. 
 کسی که در جامعه  گناه می‌کنه و به گناهش افتخار می‌کنه عقابش خیلی خیلی بیشتره. چون داره الگوسازی گناه می‌کنه. منکر رو داره معروف جلوه می‌ده.
گناه یک آدم عادی در ج
نذار کاری کنه وقتی نباشه احساس پوچی کنی،
اونقدر بهش وابسته نشو که اگه رفت
هر روز و هر ساعت از خودت بپرسی
مگه من چی کم داشتم؟
آخه مگه من کافی نبودم براش؟
دستِ دلتونو واسه کسی که دوستش دارید رو نکنید آدما بی رحمن ...
مشاهده مطلب در کانال
رسولخدا ص فرمود خدای  ع. عزوجل  فرماید  برخی از بند گان مومنم کسانی باشند جز با ثروتمندی ووسعت و تندرستی اصلاح نشود  انهابا ثروت ووسعت را وتندرستی میازماییم تا امر دینشاناصلاح شود  وبرخی از بندگان مومنم کسانی باشند که امر دینشانجز با فقر و تهیدستی و ناتندرستی اصلاح نشود انهارا با فقر  و تهدستی میازماییم تا امر دینشان اصلات شود من بانچه امر دین بدگات مومنمرا اصلاح کند  داناتر،  و برحی از بندگانم کسی است که در عبادتم کوشش کند و از خواب وبست
یک آیه از سوره رحمن با صدای استاد عبدالباسط که بخشی از تلاوت قمر-رحمن-بلد-شمس-فاتحه-بقره هست که هفته پیش توسط آقای ابوالحسن الرضوانی منتشر شده و گفته شده از محافل دهه پنجاه مصر هست. بالاخره نسخه کامل مقطعی که در زیر می شنوید پیدا شد و و از این بابت خوشحال هستم. این مقطع حدود 8 سال پیش در منتدیات اول و در زمانی که تلاوت مریم منتشر شد، توجه ها رو به خودش جلب کرد چون گفته می شد که هر دو جز محافل اندونزی 1955 هستند. با این حال نسخه سوره مریم کامل بود ولی
یک آیه از سوره رحمن با صدای استاد عبدالباسط که بخشی از تلاوت قمر-رحمن-بلد-شمس-فاتحه-بقره هست که هفته پیش توسط آقای ابوالحسن الرضوانی منتشر شده و گفته شده از محافل دهه پنجاه مصر هست. بالاخره نسخه کامل مقطعی که در زیر می شنوید پیدا شد و و از این بابت خوشحال هستم. این مقطع حدود 8 سال پیش در منتدیات اول و در زمانی که تلاوت مریم منتشر شد، توجه ها رو به خودش جلب کرد چون گفته می شد که هر دو جز محافل اندونزی 1955 هستند. با این حال نسخه سوره مریم کامل بود ولی
فریدونیپولادیرهجوحیدریطاهر آبادیرحمن آبادیشورچهعسگریحسین آبادیتکلومومنی زادهبهرامی زادهحقیقی فشی دهنویآبباریکی سلیمانیکرمی مقدم رحمتی اصلفیضیمهریار توسلی دیبامرادیرحمت آبادیپایندهکرمی چمهچهاردولیعسگریگودینینظریآله طهچهاردولیشورچه عباسیکرم بیگی
 امام باقر ع فرماید رسولخداص فرمود هرکه خواهد مانند پیغمبران زندگی کند و مانند شهیدان بمیرد و در بهشتی که  خدای رحمن کاشته ساکن شود باید از علی  ع پیروی کند وبا دوست او دوستی کند و با مامان پس از وی اقتدا کند زیرا ایشان عترت  م نند و از طینت من آفریده شده اند خدایا فهم و علم مرا بایشان روزی کن وای بر آنها که از امت من مخالف ایشان باشند خدایا شفاعت مرا بانها مر سان خدایا مارا هم توفیق پیروی علی و دوستی دوستانش و رسیدن بشفاعت رسولت عطا فرما 
امام باقر ع فرماید رسولخدا ص فرمود هر که خواهد مانند پیغمبران زندگی کند و مانند شهیدان بمیرد و در بهشتی که خدای رحمن کاشته ساکن شود باید از علی پیروی کند و با  دوست او دوستی کند و با مامان پس از وی اقتدا کند زیرا ایشان عترت من ند و از طینت من آفریده شده اند خدایا فهم و علم مرا بایشان روزی کن وای بر آنها که از امت من مخالف ایشان باشند خدایا شفاعت مرا به آنها  مر سان خدایا مارا هم توفیق پیروی علی و دوستی دوستانش و رسیدن ب شفاعت رسولت عطا فرما  

معجزات امام صادق علیه السلام در موسم حج (به اعتراف اهل تسنن)
مولوی محمد زکریا کاندهلوی از علمای بزرگ اهل تسنن هندوستان می‌نویسد:
✍ لیث بن سعد می‌گوید: در سنه ۱۱۳ پیاده به حج مشرف شدم. وقتی که به مکه مکرمه رسیدم، روزی وقت عصر بالای کوه ابو قیس (نام کوهی است که نخست خداوند قبل از همه کوه‌ها آن را آفرید شق القمر بر آن واقع گردید و نداء حج از بالای آن انجام شد حجرین، اسود و مقام ابراهیم علیه السلام بر آن نازل گردید. روبروی کعبه قرار دارد که توس
خوب بذارین یه چیز جالب بگم.
تو هالیوود برای اکران فیلمها باید درجه ای تعریف بشه . یه چیزی شبیه گروه سنی ای که در صفحه ی اول کتابهای کودکان میزنن. گروه سنیِ الف... ب... ج...
هالیوود هم به همین شکل درجه بندی داره
درجه G یعنی برید یک کیلو تخمه بخرید و کل اعضای خونواده در تمام سنین بشینین پای فیلم و با هم حالشو ببرین.
درجه PG یعنی تصمیم گیری با والدینه و ممکنه یه سری چیزایی وجود داشته باشه که مناسب کودکان نباشه. جیز باشه."بو و" باشه
درجه PG-13 یعنی قاطعانه دا
بهانه های خدا برای بخشش بی حساب:
۱.  روزه دار با خرمای حلال افطار کند ثواب نمازش ۴۰۰ برابر شود.
۲. در لقمه اول افطار بگوید بسم الله الرحمن الرحیم یا واسع المغفره اغفرلی تا خدا او را بیامرزد.
۳.برای آمرزش گناهان ۴۰ ساله هر شب این دعا(ی کوتاه) را بخواند : اللهم رب شهر رمضان...یا رحمن یا علام
۴. برای آمرزش ۷۰۰۰۰گناه هر شب ۲ رکعت نماز بخواند بعد از حمد ۳ توحید و دعای مختصر سبحان من هو حفیظ ... 
۵. برای داشتن ثواب کسی که در راه خدا در خونش بغلطد موقع افطار
به نام خدا
نماز جماعت ظهر وعصر به امامت حاج آقا شکراللهی در دبیرستان شهید رحمن استکی برگزار می شود .اعضای شورای دانش آموزی دبیرستان در ایجاد انگیزه در دانش اموزان وبرگزاری نماز جماعت نقش بسزایی داشتند.

سبحانک یا ملک تعالیت یا مالک
بسم الله الرحمن الرحیم
 در این ماه هر وقت که خواستی چهار رکعت نماز که در رکعت اول حمدو 25 بارآیة الکرسی و 25 قدر و
در رکعت دوم حمد و سوره تکاثر وو 25 بار سوره توحید ودر رکعت سوم حمد و کافرون و 25 بار سوره فلق
و در درکعت چهارم بعد از حمد سوره نصر و 25 بار سوره ناس خوانده شود ( دو تا دو رکعتی باشد)
و بعد از نماز هفتاد بار سبحان الله و الحمد الله و لا اله الا الله و الله ا
دیروز حرم رفته بودم، برای زیارت و برای تحقیقات. پروژه درس تاسیسات الکتریکی من، نورپردازی بناهای مذهبیه، که توش حرم حضرت معصومه (س) رو به عنوان یه نمونه موردی بررسی می‌کنم. از تمام گوشه و کنار حرم و نورپردازی‌هاش عکس گرفتم، و می‌خواستم که روی سقف حرم هم برم و از گنبد عکس بگیرم. تا دفتر مدیریت حرم رفتم، و برای من توضیح داد که باید از دانشگاه برای حراست مرکزی حرم نامه بیاری، تا اونا به ما نامه بدن و اجازه بدیم با یه خادم بری روی پشت بوم، اونم فق
این شب ها باید دلبری کردن  را از مجیر یاد بگیریم.
قصه از شب هایی شروع شد که پای حرف های ابوحمزه ثمالی و افتتاح نشست و گفت:
توی اوج بی نیازی هایت دست دوستی را بهم دادی و بهترین رفیقم شد.من هم گناه کردم  و بین تمام خطاهایم باز لیست آرزوها و 
دعاهایم را نشانت دادم و پای غفار الذنوب بودنت را به میان کشیدم.برای مردم گفتم که میدانستید وقتی دری را به رویت باز کن هیچکس
نمی تواند ببندد،بعد ته دلم یک یا ستار العیوب گفتم و بلند گفتم اگر انداختمان وسط اتش ج
جز امام عصر عجل‌الله‌تعالی فرجه چه کسی از درد دل هر فرد با خبر است؟

گاهی اوقات کاری می‌کنی که اشتباه هست و این اشتباه گریبان گیر زندگی‌ات می‌شود. زندگی‌ات را آن‌طوری که نمی‌پسندی برایت رقم می‌زند.
ولی خب، مگر نه اینکه ما باور داریم که خدایی هست. خدایی که بخشنده و مهربان هست و هر روز نام او را با این دو صفت بر زبان جاری می‌کنیم.
می‌شود که چنین خدایی که رحیم و رحمن و غفور است بعد از اینکه تو فهمیده‌ای که کاری را اشتباه انجام داده‌ای  و پ
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
در دعای افتتاح، به این نکته اشاره میکنیم که بدون اجازه خدا نمی‌توانیم بگوییم خدایا،اگر این قدرت را پیدا می کنیم نام خداوند را بر زبان و قلب جاری می کنیم تنها از سر لطف خداوند است...
چه افتخاری بالاترازاین و اثبات محبت به این واضحی ...
خدا اجازه میدهد تا (کونوقردة الخاسئینی)مانند من به درگاهش رود و بگوید خدا...
پس بدون شک درین اجازه محبت و توجه و استجابتی است...
و وای به حالم اگر حال دعا کرد
در بند مرتضاییم، بی جیره و مواجبما ریزه خوار شاهیم، او صاحب مواهباز باده اش خرابیم، مست ابوترابیمما جای خود که یک عمر، حق بر علی است راغبتکیه زده به کرسی، نزد خدای اعلیبالاتر از رسولان، در سلسله مراتبمعراج تازه رو شد، اصوات وحی از او بوددست خدایی اش شد، وقت نزول، کاتباز برکت وجودش دنیا به گردش آمدخورشید با نگاهش می رفت سمت مغربدر روز سخت خیبر، در جنگ هر دلاورتنها علی است غالب، مافوق کل غالبتا ذکر لب علی شد، یا والی الولی شدشد ذکر عرش رحمن،
سلام
مدتی بود دور خودم می گشتم و دنبال کشف دردهام بودم. درد‌هایی که گاهی عوارضش رو اینجا گفته بودم و گاهی اصلش رو...
حالا لازمه که شروع کنم به درمان! درمانی برای گذشتن از امتحانای سخت زندگیم... و یکی از مهمترین درمان‌ها برای من کم کردن اینترنته! 
و یه محل رجوع بسیار مهم برای من در اینترنت، که خیلی فکرم رو درگیر خودش می کنه همین خونه‌ی دنجه! 
بنابه تجربه می دونم که نمی تونم در خونه رو ببندم و برم و پشت سرم رو‌ نگاه‌ نکنم! فقط می‌تونم کمتر بهش سر
دانلود آهنگ خدا یه کاری بکن بال پرنده نشکنه، دانلود اهنگ بیا یه کاری بکن قایق من بی مقصده | دانلود اهنگ ایرانی
Ahang khoda ye kari bekon bal parande nashkane
خدا یه کاری بکن بال پرنده نشکنه | بیا یه کاری بکن قایق من بی مقصده | دانلود اهنگ ایرانی
وای از دست آدما چه بی رحمن بگو چرا شکسته بی تو قایقم چرا نمیکنی نگام زخمیه بال و پرم از توام خسته ترم غریبم خدا یه کاری بکن بال پرنده نشکنه بیا یه کاری بکن قایق من بی مقصده بی مرامن آدما دور میشن ازت چرا نمیدونم نمیدونم
لینک
دورم کن از هر آنچه غیر از تو در من است
تنها تو رفته رفته به خود می رسانی ام

*سیدحمیدرضابرقعی

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

param name="AutoStart" value="False">

دانلود آهنگ سینا درخشنده پرنده
هم اکنون شنونده موزیک جدید و فوق العاده ی * پرنده * با صدای زیبای هنرمند محبوب و مشهور , سینا درخشنده باشید.
دانلود آهنگ سینا درخشنده به همراه متن, پخش آنلاین و بهترین کیفیت (کیفیت اصلی) از رسانه مدیاک
Download new song by Sina Derakhshande called Parandeh Man With online playback , text and the best quality in mediac
متن اهنگ سینا درخشنده به نام پرنده (اجرا شده در برنامه دورهمی 99 مهران مدیری)
وای از دست آدما چه بی رحمن بگو چرا شکسته بی تو قایقم چرا نمیکنی نگامزخم
دانلود آهنگ سینا درخشنده پرنده
هم اکنون شنونده موزیک جدید و فوق العاده ی * پرنده * با صدای زیبای هنرمند محبوب و مشهور , سینا درخشنده باشید.
دانلود آهنگ سینا درخشنده به همراه متن, پخش آنلاین و بهترین کیفیت (کیفیت اصلی) از رسانه مدیاک
Download new song by Sina Derakhshande called Parandeh Man With online playback , text and the best quality in mediac
متن اهنگ سینا درخشنده به نام پرنده
وای از دست آدما چه بی رحمن بگو چرا شکسته بی تو قایقم چرا نمیکنی نگامزخمیه بال و پرم از توام خسته ترم غریبم ...خدا ی
شیخ بهائی ، در حضور شاه عباس کبیر و طلاب محصل ، در پاسخ به سوال شاه عباس در خصوص معنای اولین آیه قران کریم ، چنین گفت :
معنای باطنی " رحمن " یعنی رحم کننده ای که صفت ترحم ، جزو ذات اوست و رحیم ، صفت کسی است که ترحم جزو ذاتش نیست .مثل ابنای بشر که گاهی ممکن است دارای ترحم باشند و گاهی نباشند . 
خداوند که رحمان است و ترحم جزو ذات اوست ،چگونه ممکن است رحیم باشد ؟ 
یکی دیگر از صفات خداوند که جزو ذات او می باشد ،عدل است .و اگر خدا عدل نمیداشت ،با توجه به ای
یا رحمن
دوسال پیش همین روزا برای ایام سوگواری دهه اول محرم همخوانی ای داشتیم که در قسمتی از آن می خواندیم:"بابایی کمک، درد داره کتک"
هردفعه به اینجاش میرسیدیم ،نمی توانستم همراهشان بخوانم، چند نفر دیگر هم مثل من بودند، گریه امانمان را می برید
من یاد یار سه ساله ام می افتادم، یک نفر به او" به شوخی و صرفا لفظی" گفته بود:"کتک دوست داری؟"
دخترک نمی دانست کتک چیست، جواب داده بود که:" کتک؟ بله، دوس دارم."
در دنیای کودکانه اش، فکر می کرد کتک یعنی کتِ کوچ
نکته هایی در باره آیه :"بسم الله الرحمن الرحیم"

-        
"بِسم"بِ+اسم
،کارم را با نام خدا آغاز می کنم نه به نام چیز دیگری و نه به فرمان دل یا کسِ
دیگری

-        
اسم دارای دو ریشه ،از سُمُوّ به معنای برتری و عُلُو و یا از ریشه وَسَمَ به
معنای علامت و نشانه

-        
الله: اسم خاص (علم)از اِلاه بر وزن فِعال مصدری است به معنای مفعول یعنی
"مالوه"به معنای معبود 
و یا از اَلَهَ به معنای واله و حیرت.

-        
الرحمن: بر وزن فَعلان ساختار مبالغه دارد
گاهی خدا می خواهد با دست تو دست دیگر بندگانش را بگیرد ، وقتی دستی را به یاری می گیری بدان که دست دیگرت در دست خداست ... 

با سلام و عرض ادب خدمت اعضای محترم کانال 

هدف از تشکیل این کانال اطلاع رسانی و ایجاد هماهنگی بین عزیزانی که در گروه حضور دارند و تلاش هر چه بیشتر برای به اجرا در آوردن طرح قربانی ویژه نیازمندان به صورت ماهیانه می باشد . 

طرح از این قرار می باشد که هریک از عزیزان هر ماه حداقل مبلغ 5000_10/000 تومان به شماره کارت ذیل  واریز می نما
گاهی خدا می خواهد با دست تو دست دیگر بندگانش را بگیرد ، وقتی دستی را به یاری می گیری بدان که دست دیگرت در دست خداست ... 
با سلام و عرض ادب خدمت اعضای محترم کانال 
هدف از تشکیل این کانال اطلاع رسانی و ایجاد هماهنگی بین عزیزانی که در گروه حضور دارند و تلاش هر چه بیشتر برای به اجرا در آوردن طرح قربانی ویژه نیازمندان به صورت ماهیانه می باشد . 
طرح از این قرار می باشد که هریک از عزیزان هر ماه حداقل مبلغ 5000_10/000 تومان به شماره کارت ذیل  واریز می نمایند ت
{پرسش و پاسخ مهدوی - شماره 36}

کدام دعا نقش مهمی در ظهور امام زمان (عج) دارد؟ دعای «اللهم کن لولیک...»یا دعای دیگر؟

پاسخ :
باید از خداوند بخواهیم که در ظهور حضرت تعجیل فرماید. اشتباه مهم ما این است که از خود امام زمان می خواهیم که تشریف بیاورند؛ در حالی که ظهور به خواست خداوند متعال بستگی دارد. نباید به خداوند دستور بدهیم که چکار کند و چه کار نکند و به خدا اعتراض کنیم؛ بلکه باید به درگاه الهی دعا، التماس و زاری کرد. ما باید در هرحال راضی به رضای ا
"بسم الله الرّحمن الرّحیم" هرسوره ای مخصوص
همان سوره است  وبه معنای« به نام خدایی که
رحمن ورحیم است .»می باشد
رحمانیت ورحیمیت خداوند بیشمار است  ودر هر سوره ای از آن رحمانیت ورحیمیت خداوند ،
مصداق هایی آمده است . به همین دلیل «بسم الله الرّحمن الرّحیم » هر سوره ای مخصوص
همان سوره است .
ادامه مطلب
○ وبلاگ‌ها رو فقط با یلووین دنبال می‌کردم، همه رو قطع دنبال زدم. به دلایل نامعلوم. شمردم، صد و سیزده تا. مثل دفعات قبل این دوره‌ی انزوا هم تموم میشه. نگران پیدا کردن اونایی که دمدمی هستن و هی آدرس عوض می‌کنن هم نیستم.
○ هدهد رفته بود سونو. پنج بار رفت تو و اومد بیرون تا بالاخره انجام شد. می‌گفت برو یه چیز شیرین بخور بچه بیدار بشه، مگه می‌شد حالا؟ مامان می‌گفت مگه الانم می‌خوابه؟ می‌خواستم بگم آدم از همون اول خوابه، تا آخر هم بیدار نمیشه،
یک آیه از سوره واقعه با صدای استاد عبدالباسط که در روزهای آخر ماه رمضان منتشر شد. اگر تا الان دو تلاوت حشر-تکویر-فجر و قمر-رحمن از عراقِ دهه 50 رو داشتیم، الان باید واقعه-طارق رو هم اضافه کنیم. منظور از حشر همون تلاوت معروفیه که خب اینجا فقط توی مجالس ختم کاربرد داره! این مجموعه مربوط به سفر به عراق هست که اتفاقا عکسهای زیادی هم ازش هست. توضیحات دیگه ای هم قبلا دادم که توی لینک محافل عراق میتونید دنبال کنید. هر چند گفته میشه در سال 1956 بوده ولی به
بسم الله القاصم الجبارین
با خودم  گفتم اگر انسان ها ارزش درد دل کردن داشتند علی از بی کسی بعد از فاطمه اش با چاه سخن نمیگفت
گفتم مثل همیشه مهر بردهانم مبزنم و سکوت میکنم و سکوتـــــــــــــــــــــــــــ
با خودم گفتم درس بگیر از زبانی که گشودی و تاوانی که دادی
در عمل انجام شده ای بالاجبار مجبور شدم با یک نفر از بندگان خدا حرف بزنم
خیلی سرد و کلی حرف زدم...آنقدر باهوش و ماهر بود که از زیر زبان من کلی چیز بکشد
آنقدر ماهرانه در همان بدو صحبت از ط
با چشم تر بر روی سر قرآن گرفتیم
ذکر بِکَ یا رب و یا رحمن گرفتیم
با ذکر آن سرچشمه ی رحمت، محمد
در راه دریای خدا جریان گرفتیم
جانی نمانده بود بین سینه هامان
گفتیم فورا بِعَلیٍ، جان گرفتیم
بِفاطِمَه گفتیم، مادر سر رسید و
از دست هایش رزق آب و نان گرفتیم
ذکر لب ما سینه زن ها بِالحَسَن شد
خیر دو دنیا را از آقامان گرفتیم
گفتیم یاد رأسِ بر نی، بالحُسَینِ
آتش گرفتیم و سپس باران گرفتیم
از خیر ذکر بِعَلیِ بنِ الحُسَینِ
از خوان زین العابدین ایمان گرفتیم
با چشم تر بر روی سر قرآن گرفتیم
ذکر بِکَ یا رب و یا رحمن گرفتیم
با ذکر آن سرچشمه ی رحمت، محمد
در راه دریای خدا جریان گرفتیم
جانی نمانده بود بین سینه هامان
گفتیم فورا بِعَلیٍ، جان گرفتیم
بِفاطِمَه گفتیم، مادر سر رسید و
از دست هایش رزق آب و نان گرفتیم
ذکر لب ما سینه زن ها بِالحَسَن شد
خیر دو دنیا را از آقامان گرفتیم
گفتیم یاد رأسِ بر نی، بالحُسَینِ
آتش گرفتیم و سپس باران گرفتیم
از خیر ذکر بِعَلیِ بنِ الحُسَینِ
از خوان زین العابدین ایمان گرفتیم
سلام
_انبیاء از آدم تا خاتم، صلوات الله علیه اجمعین، رسالتشون توحید بود و‌ مبارزه با شرک! همراه با بال مبارزه با ظلم!
از خاتم الانبیاء صلوات الله علیهم رسالت شد ولایت... « عم یتسائلون، عن النباء العظیم»
_ انتظار یک رویکرد است. جامعه ی موحدانه و مومنانه باید بشه یک جامعه ی منتظرانه!
_ ما در زمان ظهور ولایت هستیم و ولایت دو‌ معنا دارد ( دوست داشتن  و سرپرستی)... ماموریت ما محبت ولی خداست! 
_ تاریخ بخونید تا بدونید الان باید جای چه کسی باشید! باید مان

قل تولوا فقل حسبی الله لا اله الا هو علیه توکلت وهو العرش العظیم

بسم الله الرحمن الرحیم

1. نماز شب اول: چهار رکعت و در هر رکعت یک مرتبه حمد و 15 مرتبه توحید

1.الف. نماز روز اول: دو رکعت که در رکعت اول سوره حمد و فتح و در رکعت دوم سوره حمد و یک
سوره دلخواه
2. نماز شب دوم: چهار رکعت که بعد ازحمد بیست مرتبه قدر

3. نمازشب سوم : دو رکعت که بعد از حمد 50 بار توحید

4. نماز شب چهارم: هشت رکعت که بعد از حمد بیست بار سوره قدر

5. نماز شب پنجم: د
بسم الله الرحمن الرحیم
آغاز هر سوره با اسم است. اسم اللّه ی ک رحمان است و رحیم.
بسم الله الرحمن الرحیم هر سوره اختصاص ب همان سوره دارد و می بایست ب آیات ابتدایی سوره متصل شود.
می فرماید:
بِ 
اسم.
ب ، مانند ظرفی است مبسوط و کشیده و دحو شده، ک مظروف آن ب پایین افتاده و هبوط کرده است و علامت کسره و شکستگی و خضوع و انحنا دارد.
این ظرف مبسوط و دحو شده با نقطه ای هبوط کرده، ماقبل اسم، ظهور یافته و تجلی کرده است. کدامین اسم؟ اسم « الله » جمیع صفات و اسماء،
 .
پسرا می‌گفتن که "ما فیلم ترسناک دوست نداریم!" همه‌شون با هم داد می‌زدن که "ما خب می‌ترسیم! چرا باید همچین فیلمی ببینیم؟!" پسرا همه‌شون متفقن موافق بودن که خیلی دل‌رحمن! دلشون برای آدمای بیچاره می‌سوزه و با دیدن اونا خیلی غمگین می‌شن. پسرا می‌گفتن که خیلی نگران آینده‌ن! نگران زن و بچه‌های داشته و نداشته‌شون. اونا می‌گفتن اگه برای خونواده‌شون اتفاق بدی بیفته اصلن نمی‌تونن تحمل کنن! حتمن یا گریه می‌کنن یا می‌شکنن یا ریز ریز تموم می‌
ابان بن تغلب گوبد حضرت صادق ع فرمود مبگویی ای دعا را که ترجمه اش چنبن است با خدایا من از تو خواهم با ابنکه بندگان از چون تویی خاهش نکنند خواهم بحق محمدپیغمبرت ورسولت وبحق ابراهیم خلیل خود وبر گزیده ات و بحق موسی هم سخنت و هم رازت و بحق عیسی کلمه ات وروحت وار تو حواهم بحق صحف ابراهیمو تورات موسی وزبور داود و انجیل عیسی و قران مجمد ص و بهروحییکه فرستادی و بحق هران حکمیکه انرا کذرا فرمودی وهر ان حقیکه بدان حکم فرمودی وهر بی نیازی که توانگرش کردی
مسابقات رمضانیه۱۳۹۸
❇️ هفتمین دوره ی مسابقات رمضانیه بشرح زیر میباشد
حفظ قران
حفظ حدیث
تنیس براداران
مقاله نویسی
پرسش و پاسخبرادران
اذان برادران
تفسیر سوره حمد
نقاشی

❇ مسابقه حفظ قران
✳سطح ۱
کلاس دوم تا چهارم ابتدایی:
سوره ی مبارکه ناس تا زلزال
✳سطح ۲
کلاس پنجم تا هشتم :
سوره ی مبارکه زلزال تا اعلی
✳سطح ۳ کلاس هشتم تا دوازدهم :
سوره ی مبارکه اعلی نا نباء
نونهالان سوره های مبارکه کافرون تا ناس
عمومی:
✳سوره های مبارکه ملک یاسین واقعه
مسابقات  رمضانیه۱۳۹۸
❇️ هفتمین دوره ی مسابقات رمضانیه بشرح زیر میباشد
حفظ قران 
حفظ حدیث 
تنیس  براداران
مقاله نویسی
پرسش و پاسخبرادران
اذان برادران
تفسیر سوره حمد
نقاشی

❇ مسابقه حفظ قران
✳سطح ۱
کلاس دوم تا چهارم ابتدایی:
سوره ی مبارکه ناس تا زلزال 
 ✳سطح ۲
کلاس پنجم تا هشتم :
سوره ی مبارکه زلزال تا اعلی
✳سطح ۳
 کلاس هشتم تا دوازدهم :
سوره ی مبارکه اعلی نا نباء
نونهالان سوره های مبارکه کافرون تا ناس
عمومی:
✳سوره های مبارکه ملک یاسین 
خواب بودیم. 
بیدار که شدیم، تو را از دست داده بودیم.
خیلی چیزها را از دست می‌دهیم اگر باز خوابمان ببرد. 
رفتنت بیدارمان کرد سردار...
از آن بالا با دستهایی که بازتر از همیشه است دعا کن بیدار بمانیم.
+نمی‌خواهم این را بگویم اما اگر ندانیم چطور این خشم و بغض و اندوه، این زخم را زنده نگه‌داریم چند صباح دیگر  می‌شویم همان آدم‌های قبلی...چطور می‌شود انتقام سخت گرفت؟ راههایی که به ذهنم رسید اینها بود.
*عکس سردار را بگذاریم جلوی چشممان. بگذاریم هر رو
دانلود آهنگ سینا درخشنده پرنده
دانلود آهنگ جدید سینا درخشنده به نام پرنده
موزیک: سینا درخشنده, تنظیم: علی ولی پور
موزیک جدید و شنیدنی خواننده سینا درخشنده بنام پرنده همینک با دو کیفیت 320 و 128 از جاز موزیک
Exclusive Song: Sina Derakhshande | Parandeh With Text And Direct Links In JazMusic

متن آهنگ پرنده سینا درخشنده
وای از دست آدما چه بی رحمن بگو چرا شکسته بی تو قایقم چرا نمیکنی نگامزخمیه بال و پرم از توام خسته ترم غریبم ...خدا یه کاری بکن بال پرنده نشکنه بیا یه کاری بکن قایق من ب

دو اسم معروف این سوره «حمد» و «فاتحة الکتاب» است، که به نظر وجه تسمیه آن نیز روشن است. اسم دیگری که برای خود من جالب بود عنوان «سبع المثانی» است. به نظر می‌آید «سبع» به هفت آیه این سوره اشاره دارد و «مثانی» نیز ظاهراً بر دو وجه است. یکی این‌که آیات سوره حمد بعد از آیات سوره علق نازل شده‌اند و از لحاظ آغاز، دومین سوره است (هرچند که این سوره از لحاظ زمان پایان، نخسین سوره‌ی کامل‌شده قرآن است). و دومین وجه «مثانی» نیز مربوط به محل نزول سوره حم
شب ها بی اندازه بی رحمن.. بعضی وقتا جوری قلبم خالی میشه که حس میکنم شاید برای لحظه ای یادش رفته بتپه..
یا مغزم از فشار این همه فکر انقدر درد میکنه و سرم داغ میشه که تو ذهنم میبینم خون از گوشام داره میاد و بینیم و تا کسی بخواد نجاتم بده تموم میکنم.. و هربار به اون لحظه آخر فکر میکنم به اون لحظه که میدونم دیگه آخراشه..
به اون پیام آخر... بعضی شبا تعجب میکنم واقعا که چرا هنوز نمردم؟!
قبلا وقتی دیدم خوب نیستم ترجیح دادم دور شم خیلی دور، کسی نفهمه چی به سر
همیشه برام سوال بود ک چرا میگن در دوره آخرالزمان دعای غریق رو زیاد بخونید:
« یا ألله یا رحمن یا رحیم یا مقلّب القلوب ثبّت قلبی علی دینک »

ب عبارت دعا ک نگاه می کنم، ذکر یا مقلب القلوب هست و ثبت قلبی. قلب. تثبیت قلب. انقلاب قلب.
پس دوره آخرالزمان قلب گرانبها میشه. ارزشمند. 
مگه قلب چیه؟ 
مگه منظور این قلب صنوبری هست ک اکثر افراد میگن آخ قلبم؟ قلبم درد می کنه. قلبم تیر می کشه. رگهای قلبم گرفته.
اینها قلب ظاهری و جسمی و مادیه.
اما انقلاب قلب و تثبیت ق
حجاب هدیه خداست نه صرفا یک تکلیف
حفظ حجاب موجب پاک شدن گناهان و بخشش و بهره مندی از رحمت خاصه الهی می شود.
خداوند در  آیه 59 سوره احزاب می فرماید:
« یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَ‏ ذلِکَ أَدْنى‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً »
اى پیغمبر (گرامى) با زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که خویشتن را به چادر فرو پوشند، که
34 راهکار برای #خشنودی_امام_زمان(عج)1.هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید به امام زمان سلام کنید.
2. تلاوت قرآن به خصوص سوره های یس،نبا،عصر،واقعه و ملک را بعد از نماز و تقدیم به اموات و شیعیان حضرت را فراموش نکنید.
3. روزانه صدقه ای به نیت امام زمان بدهید.
4. روزهای عید مثل عید غدیر و یا نیمه شعبان لباس های زیبا بپوشید و برای امام شادی کنید.
5. هر مطلبی درباره امام زمان و عصر غیبت که بدرستی از آن آگاهی دارید به دیگران بگویید تا آنها هم بیشتر آشنا شون
34 راهکار برای #خشنودی_امام_زمان(عج)1.هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید به امام زمان سلام کنید.
2. تلاوت قرآن به خصوص سوره های یس،نبا،عصر،واقعه و ملک را بعد از نماز و تقدیم به اموات و شیعیان حضرت را فراموش نکنید.
3. روزانه صدقه ای به نیت امام زمان بدهید.
4. روزهای عید مثل عید غدیر و یا نیمه شعبان لباس های زیبا بپوشید و برای امام شادی کنید.
5. هر مطلبی درباره امام زمان و عصر غیبت که بدرستی از آن آگاهی دارید به دیگران بگویید تا آنها هم بیشتر آشنا شون
                        خلوص نیت                                                    
روزگاری اندر آن ایام دور                             کودکی بُد مؤمن و پاک و شکور
سوی مکتب خانه در جایی دگر                       لاجرم هر روز بنمودی سفر
از قضا مکتب، ز خانه دور بود                       لیک او از رفتنش مجبور بود
بین مکتب خانه و بیت پسر                            بود یک رود خروشان سربسر
یک پلی در دور دست رود آب              
معنای سوره های قرآن

1. فاتحه :باز کردن ـ 7 آیه.
2. بقرة :گاو ماده ـ 286 آیه.
3. آل عمران :خاندان عمران ـ 200 آیه.4. نساء :زنان ـ 176 آیه.5. مائده :طَبَق غذا (سفرة غذا) ـ 120 آیه.6. انعام :چهارپایان ـ 165 آیه.7. اعراف :مکانی بین بهشت و جهنم ـ 206 آیه.8. انفال :زیادی، غنیمت، هبه ـ 75 آیه.9. توبه :بازگشتن ـ 129 آیه.10. یونس :نام حضرت یونس ـ علیه السّلام ـ یکی از پیامبران خدا ، 109 آیه.11. هود :نام حضرت هود ـ علیه السّلام ـ یکی از پیامبران خدا ، 123 آیه.12. یوسف :نام حضرت یوسف ـ علیه السّ
به همان جا که  از آن آمده ای ...

مرد به خانه برگشت. در به رویش قفل بود. هرچه سعی کرد کلید درون قفل جا نخورد. از دورن آپارتمان صداهایی می شنید ولی نه کسی به زنگ خانه جواب می داد و نه کسی به تماس تلفنی اش. ناگهان عرقِ سرد تمام تنش را پوشاند ، به دیوار واحد مقابل تکیه داد.
 " یعنی واقعیت داره ؟ آخه اون هیچ وقت تهدید به چنین کاری نکرده بود. در شرایط خستگی جسمی و روحی حرف هایی می زد مبنی بر اینکه به صورت توافقی کارهایی بکنیم . اما من بسیار دلگیر و غمگین
《السَلَامُ عَلَی الحُسَینِ(ع) الَذَّی قُتِلَ بِکَربَلاءَ عَطشَانَاً》
✅امام سجاد(ع) در طی روایتی می فرماید :
《جَاءَ أَهْلُ الْکوفَةِ إِلَى عَلِی(ع) فَشَکوْا إِلَیهِ إِمْسَاک الْمَطَرِ وَ قَالُوا لَهُ :
اسْتَسْقِ لَنَا!
فَقَالَ لِلْحُسَینِ(ع) : قُمْ وَ اسْتَسْقِ!》
♦️در کوفه خشکسالی آمده بود، بزرگان و مشایخ اهل کوفه خدمت حضرت علی(ع) رسیدند و از کمی آب و نباریدن باران، شکایت کردند و گفتند : 
یا علی(ع)! مدتی است خدا باران رحمتش رو از ما سلب کر
به همان جا که  از آن آمده ای ...

مرد به خانه برگشت. در به رویش قفل بود. هرچه سعی کرد کلید درون قفل جا نخورد. از دورن آپارتمان صداهایی می شنید ولی نه کسی به زنگ خانه جواب می داد و نه کسی به تماس تلفنی اش. ناگهان عرقِ سرد تمام تنش را پوشاند ، به دیوار واحد مقابل تکیه داد.
 " یعنی واقعیت داره ؟ آخه اون هیچ وقت تهدید به چنین کاری نکرده بود. در شرایط خستگی جسمی و روحی حرف هایی می زد مبنی بر اینکه به صورت توافقی کارهایی بکنیم . اما من بسیار دلگیر و غمگین
بخش اول  
دخترک عروسکش رو محکمتر بغل کرد و از هزار راهی کمی فاصله گرفت از شروع کردن میترسید؛ از اینکه مبادا راهی رو بره که به مقصد نرسه ،با ترس به  ادم های اطرافش که هراسان راهی رو انتخاب میکردن نگاه میکرد عروسکش رو نوازش کرد و گفت: «نگران نباشیاااا بالاخره راه خونه خدارو پیدا میکنم بعد میریم پیشش »با گفتن این جمله انگار که جون تازه ای گرفته بود به ادمها با دقت نگاه میکرد تا متوجه بشه سرانجام راهی که رفتند چی میشه ولی همه ادما بعد از مدتی جلو
........آیه بعد به یکی از مهمترین نعمتها بعد از نعمت آفرینش انسان،اشاره کرده می افزاید:"خداوند بیان را به او تعلیم کرد"( عَلَّمَهُ الْبَیٰانَ ).
"بیان"از نظر مفهوم لغت معنی گسترده ای دارد،و به هر چیزی گفته می شود که مبین و آشکار کننده چیزی باشد،بنا بر این نه فقط نطق و سخن را شامل می شود که حتی کتابت و خط و انواع استدلالات عقلی و منطقی که مبین مسائل مختلف و پیچیده است همه در مفهوم بیان جمع است،هر چند شاخص این مجموعه همان"سخن گفتن"است.
گرچه ما به خاطر
بخش اول  
دخترک عروسکش رو محکمتر بغل کرد و از هزار راهی کمی فاصله گرفت از شروع کردن میترسید؛ از اینکه مبادا راهی رو بره که به مقصد نرسه ،با ترس به  ادم های اطرافش که هراسان راهی رو انتخاب میکردن نگاه میکرد عروسکش رو نوازش کرد و گفت: «نگران نباشیاااا بالاخره راه خونه خدارو پیدا میکنم بعد میریم پیشش »با گفتن این جمله انگار که جون تازه ای گرفته بود به ادمها با دقت نگاه میکرد تا متوجه بشه سرانجام راهی که رفتند چی میشه ولی همه ادما بعد از مدتی جلو
دریافت فایل فارسی با عنوان: مختصری در باره مختصری زندگی اجنه  مختصری در خصوص خلقت جن
در عالم آفرینش، موجودات غیرمحسوسی وجود دارند که برای ما در شرایط عادی قابل درک حسی نیستند، اما وجود آن‌ها به واسطه آیات الاهی اثبات شده است، مانند روح، ملائکه، جن و ... قرآن کریم خلقت جن را چنین بیان فرموده است: « وَلَقَدْ خَلَقْنَا الإِنسَانَ مِن صَلْصَالٍ مِّنْ حَمَإٍ مَّسْنُونٍ وَالْجَآنَّ خَلَقْنَاهُ مِن قَبْلُ مِن نَّارِ السَّمُومِ ». ( حجر، 26 و 27 )« س
سیستم های تولید انرژی

(خلاصه مطالبی که در کلاس در خصوص سیستم های انرژی تدریس شد و برای امتحان حتما یک سوال می آید )

عضله برای آنکه به حالت انقباض درآید احتیاج به انرژی دارد. منبع اصلی انرژی عضله آدنوزین تری فسفاتATP است که به مقدار کمی در عضله وجود دارد ولی به مقدار زیادی انرژی آزاد می کند. کراتین فسفات CP منبع انرژی دیگری است که در سلولهای عضلانی ذخیره می شود. اگر مقدار ATP در سلول بیش از اندازه لازم باشد انرژی اضافی صرف تولیدCP می شود و در نتیجه م
دانلود آهنگ جدید امیر تتلو |خلسه + متن آهنگ+پخش آنلاین
♬♪♪♫♪♬
donload ahange jadid tataloo |khalse 
♬♪♪♫♪♬
Download Music By Amir Tataloo |Khalse +Text
اولین بار آهنگ زیبای تتلو بنام خلصه را از رپ-صدا  دانلود کنید

برای دانلود آهنگ امیرتتلو بنام خلصه لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

:برای دانلود با کیفیت مطلوبتان روی لینک های زیر کلیک کنید

پخش آنلاین آهنگ خلسه از تتلو  :

مرورگر شما از Player ساپورت نمی کنددانلود آهنگ

کیفیت متوسط :

کیفیت عالی :  
متن آهنگ ر
دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنامخلسه + متن  + پخش آنلاین
♬♪♪♫♪♬
donload ahange jadid tataloo | khalse 
Download New Music By Amir Tataloo Called Khalse +Text
اولین بار آهنگ زیبای تتلو بنام خلصه را از رپ-صدا  دانلود کنید
♬♪♪♫♪♬
برای دانلود آهنگ جدید تتلو  با نام خلصه لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
برای دانلود آهنگ جدید امیر تتلو - خلسه روی لینک های زیر کلیک کنید

پخش آنلاین آهنگ خلسه تتلو  :

مرورگر شما از Player ساپورت نمی کنددانلود آهنگ

کیفیت متوسط :
کیفیت عالی :  

گوش دادن به موسیقی هنگام فعالیت بدنی خستگی را کاهش می‌دهد.
به گزارش ایسنا؛ "تاثیر مداخله بیرونی (آهنگ‌های مختلف موسیقی) بر برخی شاخص‌های خستگی جسمانی در زنان جوان سالم" عنوان تحقیقی است که توسط فرناز ترابی، علی‌اکبر جابری مقدم، احمد فرخی و رحمن سوری انجام شده است.
در این تحقیق آمده است: اهمیت تاثیر متغیرهای بیرونی به ویژه موسیقی بر اجرای حرکتی انسان از اوایل قرن بیستم، با این فرضیه مطرح و مشخص شد که موسیقی عامل محرکی برای اجرای طبیعی
دانلود آهنگ جدید و زیبای امیر تتلو با نام "خلسه" + تکست آهنگ+پخش آنلاین
donload ahange jadid tataloo -khalse 98
Download New Rap Music By Amir Tataloo -Khalse +Direct Links ,Text
اولین بار آهنگ زیبای تتلو بنام خلصه را از رپصدا  دانلود کنید

تکست رپ خلسه  از امیر تتلو:
♬♪♪♫♪♬
خلصه خلع سلاح قوی اما بی حس
شلوغ اما بی کس قطع جناح
فکر توام هرجا برم من اتفاقا عاشقم اما تو نه
دائما دنبال اینم با چه ترفندی تو رو همراه کنم
یه مثلت ندیدم کاملا حست شبیه من وصله جون منی
آروم قلبم با تو انگار تو
دانلود آهنگ جدید و زیبای امیر تتلو با نام "خلسه" + تکست آهنگ+پخش آنلاین
donload ahange jadid tataloo -khalse 98
Download New Rap Music By Amir Tataloo -Khalse +Direct Links ,Text
اولین بار آهنگ زیبای تتلو بنام خلصه را از رپصدا  دانلود کنید

تکست رپ خلسه  از امیر تتلو:
♬♪♪♫♪♬
خلصه خلع سلاح قوی اما بی حس
شلوغ اما بی کس قطع جناح
فکر توام هرجا برم من اتفاقا عاشقم اما تو نه
دائما دنبال اینم با چه ترفندی تو رو همراه کنم
یه مثلت ندیدم کاملا حست شبیه من وصله جون منی
آروم قلبم با تو انگار تو عز
دعاى غریق

شیخ صدوق در کتاب کمال الدین روایت کرده از عبدالله بن سنان که گفت: فرمود ابو عبداللهعلیه‌السلام
: زود است مى رسد به شم شبهه؛ پس مى مانید بدون نشانه و راهنما و پیشواى
هدایت کننده، و نجات نمى یابد در آن شبهه، مگر کسى که بخواند دعاى غریق را.

گفتم: چگونه است دعاى غریق؟

فرمود: مى گویى: «یا الله یا رحمن یا رحیم یا مقلب القلوب! ثبت قلبى على دینک

پس گفتم: یا مقلب القلوب و الابصار! ثبت قلبى على دینک.

پس فرمود: به درستى که خداوند عزوجل مقلب قل
امام خمینی در روز بیستم جمادی الثانی 1320 هجری قمری مطابق با 30 شهریـور 1281 هجری شمسی ( 24 سپتامپر 1902 میلادی) در شهرستان خمین از توابع استان مرکزی ایران در خانواده ای اهل علـم و هجرت و جهاد پـای بـر خـاکدان طبیعت نهاد و در 14 خرداد سال 1368 هجری شمسی به ملکوت اعلی پیوست.
مروری کوتاه بر وقایع زندگی امام خمینی(ره)امام خمینی (ره) پس از درگذشت حضرت آیت الله بروجردی به مخالفت با سیاست های طاغوت برخاست و در قیام 15 خرداد 1342 دستگیر و روانه تهران و زندانی گردید،
چرا استراتژی بازسازی مهم است

پیش از این برخی اصطلاحات تخصصی عنوان شد؛ همچنین روندی را که یک شرکت در مراحل بازسازی از زمان تشخیص مشکل تا بازگشت به رشد طبیعی طی می‌کند را بیان کردیم. در این بخش قصد داریم به دو سوال کلیدی پاسخ دهیم:
سلیم خلیلی مدرس و مشاور حوزه کسب و کار و برگزار کننده دوره های MBA  و DBA با مجوز وزارت علوم و همکاری دانشگاه های داخلی و خارجی، این مطلب را برای شما انتخاب کرده است
۱-چه زمانی شرکت متوجه می‌شود که باید بازسازی ان
ویل للمطففین؛ وای برکم‌فروشان/گران‌فروشی و کم‌فروشی اقتصاد را متزلزل می‌کند«وای بر حال گران‌فروشان یا کم‌فروشان»، در جامعه شاهدیم بسیاری از کالاهای ضروری، خوراک روزانه، سوخت و حتی لوازم زندگی قیمتی کاملا متفاوت یا مغایر با نرخ مصوب دارد صرف نظر از اینکه نهادهای اقتصادی و تعزیراتی چگونه نظارت دارند؛ صراحتا در آیات و روایات قرآنی از این رفتار، به کم‌فروشی و گران فروشی تعبیر شده و حکم آن مشخص است.به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)،
مال ماه ذی الحجه
ماه ذی الحجه از
ماه های مقدس و شریف در نزد مسلمانان است. وقتی این ماه فرا می رسید
مسلمانان اهتمام ویژه ای به عبادت داشتند به خصوص در دهه اول ماه ذی الحجه
که در احادیث پیامبر(ص) بر فضیلت آن تاکید شده است. چنان که رسول ا... در
حدیثی می فرمایند: «عمل خیر و عبادت در هیچ ایامی در نزد حق تعالی محبوب تر
از دهه اول ذی الحجه نیست.». در بعضى از روایات آمده است، شب هاى دهگانه
اى که قرآن در سوره «والفجر و لیال عشر» به آن سوگند یاد کرده است، ش
منظور از شاخصه های افراط و تفریط چیست؟
پرسشگر گرامی با سلام و سپاس ؛شاخصه اصلی افراط و تفریط خارج شدن ازمسیراعتدال است ، در صورت خارج شدن از اعتدال اگر زیاده روی در امری انجام گیرد به آن افراط و در صورت کم کاری به آن تفریط می گویند ، اذا با شناخت اعتدال شاخصه های افراط و تفریط روشن می شود .- اعتدال و میانه روی در اسلاماعتدال و میانه روی، همان گونه که از نامش پیداست، به معنای پیمودن و گزینش راه میانه و وسط و عدم تمایل به دو طرف افراط و تفریط می با

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اشعار لوازم یدکی خودروهای چینی / فروشگاه چین یدک توس